3D3Miasto

Prelegenci

Adam Bugiel

Adam Bugiel

Printed-toys

Informatyk i programista, grafik 3D, popularyzator wiedzy technicznej. Prowadzi szkolenia z druku 3D i projektowania modeli. Założyciel sklepu z zabawkami do drukowania oraz projektant wszystkich modeli zamieszczonych w sklepie.

Mateusz Dyrda

Mateusz Dyrda

Stowarzyszenie SKALP

Prezes Stowarzyszenia Robotyków SKALP, konstruktor, robotyk, edukator. Studiował filozofię na Uniwersytecie Gdańskim oraz nanotechnologie na Politechnice Gdańskiej. Organizator konferencji “Kosmos i Roboty”. Członek wielu zespołów pracujących nad pojazdami autonomicznymi i innowacyjnymi produktami w tym autonomicznego robota rolniczego oraz analogu łazika marsjańskiego. Były dyrektor Hubu Innowacji Cyfrowych. Od wielu lat zaangażowany w trójmiejską społeczność fab labów i makerspace’ów. Ze sportów najbardziej lubi wygrywać hackathony i latać dronami wyścigowymi."

Dawid Mościcki

Dawid Mościcki

Stowarzyszenie SKALP

Student Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej, robotyk, automatyk, projektant, zapalony użytkownik drukarek 3D i fanatyk atmeg. Uwielbia wykorzystywać rzeczy znalezione w śmieciach do swoich projektów, zachwalać 8bitowe mikroprocesory i zbierać punkty karne. Do projektów zazwyczaj siada maksymalnie dzień przed deadlinem i zarywa noce. Angażuje się w Stowarzyszeniu Robotyków SKALP, uczestniczy w projekcie duckietown budując autonomiczne minisamochody oraz pracuje nad własnym ramieniem robotycznym. Czasami pyka w siatkę i pójdzie się powspinać.

Julia Jakubiak

Julia Jakubiak

orthoDOGS

1/2 zespołu orthoDOGS. Na co dzień projektuje zaopatrzenie ortopedyczne dla dzieci, w wolnych chwilach dla zwierzaków. Wykorzystując skany i druk 3D przyczynia się do rozwoju ortotyki w Polsce.

Tomasz Janawa

Tomasz Janawa

VPI

Posiada 9 letnie doświadczenie w relacjach z klientami biznesowymi w zakresie wsparcia przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Specjalista ds. sprzedaży oraz szkoleń produktów marki Shining 3D. Od kilku lat zajmuje się technologią skanowania 3D do takich zastosowań jak: kontrola jakości, inżynieria odwrotna czy prototypowanie. Prowadzi szkolenia z zakresu skanowania 3D oraz obsługi programów wspomagających.

Mateusz Gacek

Mateusz Gacek

VPI

Ekspert ds. skanerów 3D i skanowania 3D. Na co dzień zajmuje się wdrożeniami skanerów 3D w firmach i prowadzeniem szkoleń. Doradza firmom i ukazuje sposoby na udoskonalenie procesów w przedsiębiorstwach. Specjalista od skanerów 3D na światło strukturalne oraz laserowe.

Szymon Staszczak

Szymon Staszczak

CadXpert

Absolwent kierunku inżynieria materiałowa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zna drukarki 3D od podszewki. Od kilku lat zajmuje się serwisem, instalacją oraz obsługą systemów druku 3D marki Stratasys, MakerBot, Formlabs. Prowadzi szkolenia wdrożeniowe dla firm z obsługi drukarek 3D w technologiach FDM i SLA. Klienci mogą liczyć na jego wsparcie i darmowe konsultacje w zakresie doboru technologii druku oraz materiału do danego zastosowania.

Igor Garnik

Igor Garnik

Politechnika Gdańska

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Związany z Politechniką Gdańską od 1997 roku, jako wykładowca na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Od początku prowadzi tam przedmioty z zakresu CAD/CAM/CAE. Jest też certyfikowanym instruktorem Autodesk.

Jonathan Nande

Jonathan Nande

3dMagik

Na co dzień projektuję maszyny przemysłowe i tworzę symulacje ich działania. Rozwijam zespół projektowy, w którym zajmujemy się opracowywaniem ciekawych rozwiązań z zakresu inżynierii mechanicznej. Oprócz samego projektowania, staram się brać czynny udział w dalszych etapach produkcji. Moją motywacją do działania są ludzie, których spotykam na swojej drodze.

Agnieszka Nowińska

Agnieszka Nowińska

Stomatolog, Protetyk, Chirurg

Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Stomatologia to moja pasja. Już w wieku 12 lat wiedziałam, że będę dentystą. Na studiach byłam Prezesem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddziału w Szczecinie. Organizowałam ogólnopolskie konferencje dla lekarzy i studentów. Jestem zwolenniczką szkoły niemieckiej, swoim pacjentom zapewniam kompleksowe leczenie, począwszy od wypełnienia, endodoncji, chorób dziąseł i przyzębia, skończywszy na protetyce. Doświadczenie i wiedzę zdobyłam podczas kilkuletniej pracy w klinice w Niemczech. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach zarówno w Polsce, jak i za granicą, w szczególności w Niemczech. Ukończyłam prestiżowe Curiculum Implatologii Cezanne Institut w Berlinie. Pracowałam z wykorzystaniem najwyższej jakości systemów, takich jak Straumann, Schutz oraz Bicon. Na bieżąco wykorzystuję nowinki technologiczne, opanowałam system Cad/Cam. Mam doświadczenie w wykorzystywaniu telemedycyny. Od lat jestem zafascynowana chirurgią. Stale doskonalę techniki zabiegowe uczestnicząc w praktycznych warsztatach u najlepszych specjalistów. Jestem także nauczycielem w szkole dla przyszłych higienistek stomatologicznych. Bardzo lubię przekazywać wiedzę innym.