3D3Miasto

Partnerzy

IKM: Inspirujemy. Wspieramy. Tworzymy.

Tworzymy wydarzenia w przestrzeni miejskiej, badamy zmiany w kulturze, inspirujemy do działania oraz wspieramy sektor kultury w Gdańsku i regionie.

Działamy dla i z mieszkańcami dzielnic Gdańska. Jesteśmy otwartą instytucją kultury, do której można regularnie przychodzić na tematyczne wykłady, cykle filmowe, kameralne koncerty, warsztaty rękodzieła i praktyczne szkolenia.

Organizujemy festiwale (sztuki w przestrzeni publicznej, literackie), akcje miejskie i spacery z przewodnikami, prowadzimy badania w Obserwatorium Kultury i wydajemy książki. Interesuje nas kultura otwarta, związana z Gdańskiem i jego dzielnicami, dostępna dla mieszkańców i współtworzona razem z nimi.

Stocznia Cesarska

Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o., utworzona wspólnie przez dwóch belgijskich deweloperów Revive i Alides jest spółką celową, która od wiosny 2017 roku jest właścicielem 16 hektarów w samym sercu Młodego Miasta w Gdańsku.

Projekt rewitalizacji Stoczni Cesarskiej zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Taki sposób zagospodarowania pozwoli podkreślić wyjątkową historię tego miejsca, uzupełniając ją o nową jakość przestrzenno-architektoniczną.

Od pierwszego dnia swojej obecności na terenie Spółka otworzyła stocznię dla publiczności i zawiązała współpracę z lokalnymi partnerami, organizacjami pozarządowymi, artystami i instytucjami publicznymi, aby wprowadzić nowe funkcje na tym obszarze. Dzięki temu dziś na terenie działają miejsca jak WL4 i Kolektyw Pogoda, Otwarty Warsztat typu Makerspace CUMY, punkt widokowy na Żurawiu M3, ogród społeczny PLONY i kilka innych miejsc, w których można spędzić czas.

Stocznia Cesarska, dzięki swojej unikalnej historii, niepowtarzalnemu otoczeniu oraz sąsiedztwu wody, ma szansę stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Gdańska.

Hevelianum

Hevelianum to nowoczesna przestrzeń spotkania z nauką, historią i kulturą mieszcząca się w samym centrum Gdańska, powyżej dworca kolejowego i autobusowego. Można tu nie tylko zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania, ale też po prostu miło spędzić czas w otoczeniu zieleni okalającej historyczną zabudowę.

CadXpert

CadXpert jako jedna z pierwszych na polskim rynku firm rozpoczęła działalność w obszarze profesjonalnych systemów druku 3D. Misją firmy jest transfer technologii do polskich przedsiębiorstw w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań, które usprawniają ich procesy produkcyjne niezależnie od reprezentowanej branży.

Firma realizuje swoją misję, dostarczając systemy od światowych liderów branży druku 3D. CadXpert jest Autoryzowanym Dystrybutorem firm Stratasys, MakerBot i Formlabs. Na ofertę składają się zaawansowane technologicznie drukarki 3D klasy desktop oraz przemysłowe i produkcyjne systemy druku 3D wraz z szerokim spektrum materiałów. Są to maszyny przeznaczone dla biznesu, przemysłu, edukacji, stomatologii i medycyny.

VPI

Firma VPI Polska powstała, aby wspierać działalność polskich przedsiębiorców przemysłowych w szybkim wytwarzaniu innowacyjnych i niezawodnych produktów, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Dostarczamy przedsiębiorcom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie skanowania 3D, symulacji technologicznych oraz druku 3D. Oferujemy największy w Polsce wybór skanerów 3D marki Shining 3D, FARO, DOF. Przeprowadzamy szkolenia, wdrożenia i pomoc techniczną po zakupie.

X3D

X3D to firma, którą tworzą młodzi pasjonaci druku 3D. Nie tylko stale wdrażamy tę technologię wśród swoich klientów, ale także sumiennie prowadzimy wsparcie techniczne jak i doradztwo oraz błyskawiczną wysyłkę. Z nami nie ma rzeczy niemożliwych, stąd motto - make anything!
Oferujemy wiele filamentów, markowych ulepszeń, a także samych drukarek. Jednak handel to nie wszystko.
Stawiamy na rozwój własnych produktów i technologii dzięki czemu posiadamy rozwiązania na problemy druku 3D.

Chcemy dzielić się wiedzą. Możesz się o tym przekonać na świetnym wydarzeniu 3d3miasto.pl – Ciebie też zapraszamy!

CoLED

Collaborative Learning Environment for Engineering Education, czyli Wspólne Środowisko Nauczania dla Edukacji Inżynierskiej to europejski projekt realizowany w okresie od października 2018 r. do grudnia 2020 r., w ramach programu Erasmus +, Key Action 2: Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Konsorcjum CoLED składa się z 5 partnerów z 4 różnych krajów europejskich - Bułgarii, Polski, Portugalii i Rumunii.

Głównym celem projektu CoLED było opracowanie innowacyjnego podejścia szkoleniowego opartego na współpracy online w zakresie uczenia się związanego z wprowadzeniem automatyzacji przedsiębiorstw. W ramach projektu opracowano oraz udostępniono platformą elearningową CoLED wspierającą wspólne uczenie się, integrację grupy, indywidualną odpowiedzialność, konsultacje na forum z instruktorem. Do przygotowania oraz prowadzenia szkoleń, warsztatów oraz konferencji wykorzystywano systemy wideo konferencyjne takie jak Zoom, Teams, ClickMeeting, BigBlueButton.

Grupy docelowe oraz bezpośredni beneficjenci projektu to:

  1. Przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw, którzy chcą zwiększyć konkurencyjność swoich firm, a także poprawić swoje kwalifikacje;
  2. Przyszli przedsiębiorcy i studenci, którzy chcą rozwijać działalność w sektorze produkcyjnym;
  3. Uniwersytety, ośrodki badawcze;
  4. Trenerzy i dostawcy szkoleń zawodowych.

3Maker

3Maker powstał jako odpowiedź na brak dostępnych usług druku 3d, skanowania 3d i cięcia oraz grawerowania laserowego w rejonie Trójmiasta dla hobbystów oraz klientów indywidualnych (produkcja niskoseryjna).
Naszą wartością jest chęć dzielenia się wiedzą.

Naszym celem jest stworzenie kreatywnej przestrzeni, gdzie w komfortowych warunkach będzie można realizować swoje pasje oraz twórcze pomysły. Miejsce, gdzie można dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniami.

SelectroShop

SolectroShop to sklep z elektroniką i robotyką dla hobbystów i profesjonalistów, obsługujący szkoły, firmy, osoby prywatne. Od sześciu lat działa na rynku międzynarodowym, zamówienia wysyłane są na teren Polski, Hiszpanii, Francji czy też Portugalii. Oferta SolectroShop bogata jest w asortyment od światowych producentów takich jak Arduino, Raspberry Pi, Sonoff, Shelly, SeeedStudio, Xtar electronics i innych. Znajdziesz tu rozwiązania z zakresu elektroniki, materiałów dla majsterkowiczów, drukarek 3D, maszyn CNC.